Donderdagavond maakte CDA wethouder Gelbrig Hoekstra tijdens de raadsvergadering bekend dat er 150 woningen extra gebouwd mogen worden in de Warren van Burgum. Dit getal van 150 woningen extra voor Tytsjerksteradiel is het resultaat van onderhandelingen met de Provincie Fryslan. Deze 150 woningen komen bovenop het aantal woningen dat er gebouwd mag worden in onze gemeente tot het jaar 2025. De extra woningen mogen gebouwd worden na een afspraak uit het verleden, omdat de gemeente Tytsjerksteradiel 12 miljoen heeft geïnvesteerd in de Centrale As. Die afspraak is nu weer herbevestigd. Het CDA vindt deze afspraak belangrijk, omdat nu meer woningen overblijven voor nieuwbouw in onze andere dorpen.

Nu deze afspraak is gemaakt kan de woonvisie voor onze gemeente, waar de komende jaren woningbouw kan plaatsvinden, met spoed worden uitgewerkt. Deze visie, die we samen met onze inwoners gaan invullen, is in het voorjaar klaar en dan weten onze inwoners waar ruimte komt om te bouwen. Als CDA fractie zijn wij zeer tevreden met het onderhandelingsresultaat van onze wethouder en nu trochpakke!

 

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *